هر گونه سوالی دارید:

تلفن ۰۲۱66971400

به info@isct.ir

ایمیل بزنید!

بازاریابی موبایلی چیست و چرا اهمیت دارد

که در: تبلیغات،موبایل مارکتینگ

بازاریابی موبایلی یا موبایل مارکتینگ یکی از روش های بازاریابی دیجیتال برای یک کسب و کار، یک محصول، یا یک سرویس تلفن همراه با استفاده از اس ام اس، ام ام اس، وب سایت های تلفن همراه، برنامه های موبایلی و تماس های صوتی است. بیش از میلیون ها کاربر در سراسر دنیا همزمان از تکنولوژی های مختلف موبایلی(در هر ثانیه) استفاده می کنند.

امروزه شاهد استفاده رایج گوشی ها و بازاریابی موبایلی در کل جهان هستیم، همچنین بسیاری از نرم افزارهای کاربردی که به موبایل وابسته هستند (شبکه های اجتماعی مختلف مثل واتس اپ و تلگرام و … ) میانگین تبادل اطلاعات گوشی های هوشمند 64 درصد نسبت به میانگین تبادل دسکتاپ به دسکتاپ برای تجارت الکترونیک بیشتر است.

افرادی زیادی هستند که برای رونق کسب و کار آنلاین خود از طریق تبلیغ شبکه های اجتماعی فعالیت میکنند. افزون بر این 46 درصد خریداران کمتر دنبال گزینه هایی به غیر از موبایل برای ارتباط هستند. استفاده از موبایل زندگی مردم را چه از لحاظ ارتباطی و چه از بعد اجتماعی دگرگون ساخته است، با این ها برخی مواردی است که اهمیت موضوع بازاریابی های موبایلی را پر رنگ می کند و نشان می دهد نباید این مطلب را نادیده گرفت. بازاریابی موبایلی شامل استراتژی های مرتبط با تلفن های هوشمند است.

انواع بازاریابی موبایلی

بازاریابی موبایلی مبتنی بر پیامک

انواع بازاریابی موبایل وجود دارد که در این میان می توان به بازاریابی اس ام اسی یا پیامک اشاره کرد. در این استراتژی بازاریابی گوشی مجوز ارسال پیام های متنی در تلفن همراه مشتریان برای ترویج کسب و کار و خدمات و محصولات به عنوان بخشی از استراتژی مدیریت ارتباط با مشتری محسوب می شود.

این نوع بازاریابی یکی از محبوب ترین تکنیک های بازاریابی دیجیتال در این زمینه است که از اوایل سال 2000 به عنوان یک تکنیک بازاریابی رواج پیدا کرد. این شیوه شامل ارسال پیام های متنی خودکار و یا پیام های متنی شخصی به مشتریان ثبت شده یا کاربران مجاز برای دریافت پیام هایی از این دست است. بازاریابی ام ام اس یک استراتژی مشابه اس ام اس است اما شامل نمایش اسلاید به صورت همزمان تصاویر و متن و صوت و ویدیوها می شود.

بازاریابی موبایلی مبتنی بر مکان

بازاریابی مبتنی بر مکان یک استراتژی بازاریابی مستقیم است که بر روی میکرو لحظه ها سرمایه گذاری می کند و از موقعیت مکانی تلفن همراه استفاده می کند تا او را از ارائه یک کسب و کار در این نزدیکی مطلع کند.

بازاریابی مبتنی بر اپلیکیشن

ایجاد یک برنامه برای کسب و کار که به بازاریابان اجازه می دهد فضای بیشتر را در گوشی های مشتریان به وجود می آورند و به آن ها کمک می کند تا برای مدت کوتاهی هم که شده از این برنامه ها به صورت مداوم و روزانه استفاده کنند.

بازاریابی مبتنی بر جستجوی صوتی

بازاریابی مبتنی بر وب مبتنی بر موبایل ، این استراتژی شامل ایجاد یک وب سایت پاسخگو است و تمرکز بیشتر بر جستجوی تلفن همراه و جستجوهای مبتنی بر صدا است تا رتبه بندی موتورهای جستجو در وب سایت کسب و کار را بهبود بخشد.

بازاریابی مبتنی بر تبلیغات بی سیم

یکی دیگر از شیوه های بازاریابی گوشی همراه شامل توزیع بیسیم تبلیغاتی با بازاریابی محتوا ی تبلیغاتی دیگر به کاربران در یک مکان مشخص می شود. انتقال اطلاعات تبلیغاتی با استفاده از فناوری های مبتنی بر تلفن همراه مانند بلوتوث، وای فای، اینترنت، ان اف سی، جی پی اس و…

بازاریابی مبتنی بر کاربر

تعداد دستگاه های تلفن همراه در جهان در سال های اخیر رشد چند برابری داشته است و اگر می خواهید به یک بازار جهانی دست پیدا کنید لازم است وارد بازاریابی موبایلی شوید. تجارت الکترونیک کمک کرده است تا کسب و کارهای کوچک و بزرگ بیشتر در خدمت مردم در سراسر جهان باشند.

می گویند مصرف کننده پادشاه بازار است و موضوعی است که به یکی از اصطلاحات رایج در بازاریابی موبایل درآمده است. بازاریابی موبایل توسط کاربر کنترل می شود بدین معنا که این کاربر است که بر پذیرش، دیدن، انکار یا جلوگیری از تلاش بازاریابان برای جلب نظر کنترل دارد و اوست که انتخاب می کند.

این که کاربران در حال حاضر بیشتر زمان خود را با گوشی همراه خود می گذرانند نقطه عطف برای بازاریابی موبایلی است. استفاده از موبایل حدود 70 درصد از رسانه های دیجیتال را تشکیل می دهد و همچنان این رقم رو به افزایش است. در برخی کشورهای توسعه یافته به طور متوسط روزانه 10 ساعت از موبایل استفاده می کنند و این به این معنی است که بستر وسیعی جهت برنامه ریزی برای بازاریابی موبایلی برای 500 ساعت در هر سال ( سرمایه گذاری مفید) در اختیار شما است، بد نیست بدانید میان افزایش استفاده از موبایل و میکرو موتورها و سرمایه گذاری بین این موارد ارتباط مستقیمی وجود دارد.

چرا باید به بازاریابی موبایل توجه ویژه کنیم؟

تجارت موبایل همچنان یک کار پر رونق است، به خصوص خرده فروشی موبایل پیش بینی می شود در سال 2021 به 333 میلیارد دلار برسد. این میزان تراکنش خاص از بازرگانی موبایل، نشان می دهد بازاریابی موبایلی پر رونق است و بستر سرمایه گذاری بالایی دارد و موارد مختلفی از قبیل موارد زیر است که این بازار را همچنان گرم و پر رونق نگه می دارد،

بسیاری از شرکت ها به کاربران خود این اجازه را می دهند که از طریق سیستم عامل گوشی های خود خرید انجام دهند، این امر که پیام متنی موبایل از ایمیل بهتر است نرخ باز کردن اس ام اس 98 درصد است در حالی که این نرخ در ایمیل تنها 20 درصد می باشد. هر ساله بیش از 8 تریلیون پیام از طریق اس ام اس، واتس آپ و مسنجرهای دیگر ارسال می شود. آیا این بستر برای بازاریابی موبایلی کافی نیست؟

استراتژی های بازاریابی موبایلی مبتنی بر صدا هم وجود دارد که استفاده از تماس ها و دیگر خدمات صوتی مانند پست های صوتی برای توزیع محتوا تبلیغاتی به کاربران است. بازاریابی شبکه های اجتماعی نیز یکی از پرکاربردترین روش های بازاریابی موبایلی می باشد.

به لطف حجم گسترده ای از اطلاعات موجود در بازار امروزه، تجزیه و تحلیل اطلاعات کاربر به طور مداوم بهبود می یابد، بازاریابان موبایل می توانند از داده های کمی و کیفی استفاده کنند تا با ایده های بهتر رفتار مشتری را درک کنند و کمپین های خود را بر اساس آن طراحی نمایند. بازاریابی موبایل یکی از مضامین سختگیرانه و گران قیمت برای بازاریابان موبایل است، اما پیشرفت های مدرنی در فروشگاه های اپ به تسهیل این امر کمک می کند. الگوریتم های جدید ارائه دهندگان فروش تلفن همراه با ابزارهایی کاربردی برای هدف قرار دادن کاربران جدید از طریق جستجو ارگانیک و پرداخت صورت گرفته است.

موفقیت در بازاریابی موبایل

هر شرکت و یا فروشنده معمولی تلفن همراه و یا سازمان بر اساس ترجیحات فردی مشتریان خود برنامه و یا استراتژی بازاریابی موبایلی مخصوص به خود را دارد. در گام اول برای موفقیت در بهینه سازی و بازاریابی موبایلی همانطور که گفته شد شناخت مشتری و درک مخاطب اولویت اول باشد مشخص نمودن کانال ارتباطی و انتقال پیام بازرگانی شما با مشخص نمودن منابع اصلی اطلاعات و اهداف و نقش هر آپشن در فرایند رفع نیاز مخاطب و یا تفریحات مخاطب می تواند شما را به سوی موفقیت پیش ببرد.

این نوع بازاریابی به رشد برنامه های موبایلی و جذب مشتری و بهبود جریان درآمد و حفظ و رضایت مشتری تمرکز دارد. خدمات رسانی به مشتری بخش مهم و کاربردی بازاریابی موبایلی است. زمانی که رابطه شما با مشتری بهتر باشد. بازاریابان موبایل در صورتی که بر حفظ مشتری تمرکز کنند و می توانند درآمد را با جذب کانال های دیگر افزایش دهند، تبلیغات پرداخت شده یک امکان ویژه برای شروع است.

سوالات متداول بازاریابی موبایلی

بازاریابی موبایلی چیست؟

بازاریابی موبایلی شامل استراتژی های مرتبط با تلفن های هوشمند است.

انواع بازاریابی موبایلی چیست ؟

  • بازاریابی موبایلی مبتنی بر پیامک
  • بازاریابی موبایلی مبتنی بر مکان
  • بازاریابی موبایلی مبتنی بر اپلیکیشن
  • بازاریابی موبایلی مبتنی بر جستجوی صوتی
  • بازاریابی موبایلی مبتنی بر تبلیغات بی سیم

بازاریابی موبایلی مبتنی بر پیامک چگونه است ؟

در این استراتژی بازاریابی موبایلی مجوز ارسال پیام های متنی در تلفن همراه مشتریان برای ترویج کسب و کار و خدمات و محصولات به عنوان بخشی از استراتژی مدیریت ارتباط با مشتری محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رشد کسب و کار خود آماده اید؟

شرکت های موفق برای رشد برنامه ریزی می کنند. برای آن کار می کنند و آن را به دست می آورند. برنامه شما برای رشد کسب و کارتان چیست؟

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم؟

آیا باید ایده های خود را برای یک پروژه یا کمپین دیجیتالی آینده مطرح کنید؟ به دنبال متحول کردن کسب و کار خود با اجرای بازاریابی دیجیتال بالقوه کامل هستید؟

برای هرگونه سوال شغلی، لطفاً از صفحه ارتباط با ما اینجا دیدن کنید.
    چه خدماتی می توانیم به شما ارائه دهیم؟